کشاورزی موفق و عوامل موثر در آن

کشاورزی موفق و عوامل موثر در آن

کشور ایران بیش از 80 میلیون نفر جمعیت دارد. این جمعیت چه نوزاد، چه جوان و چه پیر به خوراک نیاز دارد. اما یکی از راه های تامین این خوراک کشاورزی است. اما نه هر نوع کشاورزی. اگر می خواهید یک کشاورزی موفق را شروع کنید ولی تجربه ای در آن ندارید، این مطلب فردین کشت را از دست ندهید.

کشاورزی موفق

کشاورزی موفق چیست؟

کشاورزی موفق  به فرایندی از کاشت، داشت و برداشت محصول یا محصولاتی گفته می شود که نیاز های خود و جامعه را با آن بتوان تامین کرد. انتخاب هوشمندانه محصولات برای شروع کشاورزی، زمینی که انتخاب می کنید و حتی داشتن یک مشاور خوب می تواند نقش زیادی در ایجاد یک کشاورزی موفق داشته باشد. اما این تنها گام های ابتدایی برای شروع است. عوامل بیشتری می توانند شما را به یک کشاورز عالی تبدیل کنند.

عوامل موثر در کشاورزی موفق

همان طور که در بالا نیز بیان کردیم امر کشاورزی کاری ساده نیست. نیاز به تجربه، مهارت و ابزار های مناسب دارد. در ادامه به بیان هر کدام از عواملی می پردازیم که در ایجاد یک کشاورزی موفق تاثیر بسزایی دارند.

1.    سرمایه اولیه

در نگاه اول شاید شغل کشاورزی کاری کم خرج و پر درآمد به نظر برسد. اما واقعیت این است که شما باید خود را برای هر اتفاقی آماده کنید. اغلب اوقات هم این اتفاقات به وسیله سرمایه ای که از پیش داشته اید یا قابل پیش گیری هستند یا می توان آن ها را به نحوی کنترل کرد.

2.    زمین مناسب

مهمترین قسمت شروع کشاورزی داشتن یک زمین مناسب است. زمینی که خاک حاصل خیز و آب کافی دارد می تواند نقش زیادی در داشتن کشاورزی موفق داشته باشد. خاک باید نرم و عاری از سنگ باشد. داشتن یک چاه آب نیز امتیاز بزرگی برای شما به حساب می آید.

3.    دانش و تجربه

در هر کاری دانش و تجربه نقش بسزایی را ایفا می کند. انجام کار کشاورزی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر می خواهید به یک کشاورز موفق تبدیل شوید، اول بازار کار خود را بشناسید. سعی کنید محصولات کمیاب و نادری که طرفداران زیادی را دارد و مناسب با موقعیتان است را انتخاب کنید.

در کنار داشتن این دانش که چه چیزی نیاز جامعه شما است، داشتن تجربه نیز بسیار مهم است. زمان کاشت محصول و این که چه مراقبت هایی لازم دارد می تواند به شما کمک کند تا کار کشاورزی خود را به نحو احسن پیش ببرید.

اگر دانش و تجربه کافی برای شروع یک کشاورزی موفق را ندارید لازم نیست نگران باشید، می توانید از کسانی که تجربه کافی و دانش علمی دارند در این زمینه کمک بگیرید.

4.    داشتن بذر خوب

اگر با قانون وراثت آشنایی داشته باشید می دانید که محصولات کشاورزی کیفیت را از والدین خود به ارث می برند. بذر های خوب و عالی هم محصولاتی عالی به شما می دهند و هم ناقل صفات خوب خود به نسل بعد هستند. از این رو بذرهای مورد نیاز خود را سعی کنید از کسانی تهیه کنید که یا کارشان تهیه و فروش انواع بذر عالی است و یا تجربه کافی در انتخاب و شناسایی انواع مناسب آن را دارند.

منابع: فردین کشت

پیشنهاد خرید چیزل پیلر شرکت صنعت گستر عطاملک جوین :

لینک

لینک فروشگاه شرکت صنعت گستر عطاملک جوین (مشاوره و خرید انواع ابزار مورد نیاز کشاورزی):

فروشگاه

شرکت صنعت گستر عطاملک جوین (SGAJ) :

سازنده ماشین آلات و ادوات خاص کشاورزی مدرن ترین دستگاه های تسطیح اراضی اسکریپر و لولر لیزری انواع چیزل پیلر، تریلی کود پاش دامی، انواع سمپاش، انواع روتیواتور افست باغی، زراعی و…
فروش فرستنده ها و سیستم های لیزری و ماهواره ای در صنعت کشاورزی
نظر
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.