گلخانه در خانه | سودآور ترین محصول گلخانه ای
لوگو شرکت صنعت گستر عطاملک جوین sgajco

گلخانه در خانه | سودآور ترین محصول گلخانه ای

پرسودترین محصولات گلخانه ای در کشت گل خانه چه چیزهایی می توانند باشند؟!، معمولا سوال کسانی است که به تازگی می خواهند به عرصه کشت گلخانه ای وارد شوند. یا کسانی که پس از کشت محصول خود، متوجه سود اندک یا حتی ضرر شده اند و می خواهند محصولاتی را پرورش دهند تا به حداکثر درآمد دست یابند.

با کشت محصولات گلخانه ای، می توان در هر زمان از سال، شرایط  محیطی مناسب کشت گیاه در گلخانه را با تجهیزاتی مانند سیستم سرمایش و گرمایش گلخانه، بستر کشت گلخانه، پوشش گلخانه و… به وجود آورد. بدین گونه دیگر نیاز نیست منتظر تغییر فصل ها باشیم و تنها نیاز است، نیاز بازار ر بسنجیم و مناسب با آن محصول تولید کنیم. در ادامه این مقاله با نهال رویش همراه باشید.

پرسودترین محصولات گلخانه ای کدام هستند؟

چیزی که واضح است، این است که پرسودترین محصولات گلخانه ای در کشت گلخانه ای، محصولی است که بتوانید از طریق فروش آن، مقدار زیادی پول به دست آورید و چندبرابر هزینه برای پرورش آن محصول، درآمد داشته باشید.میوه های گلخانه ای پرسود، میوه هایی هستند که یا طرفداران و تقاضای بسیار بالایی داشته باشد. یا ارزش آن بسیار بالا باشد، یا هردوی این موضوعات برای آن صادق باشد.

آیا چیزی به نام “بهترین محصول گلخانه ای” داریم؟

گاهی اوقات افرادی هستند که از مشاورین ما درباره “بهترین محصول گلخانه ای” یا “پردرآمد ترین محصول گلخانه ای” می پرسند. حقیقت این است که باید به شرایط منطقه کشت خود دقت کنید. محصولات قابل کشت در گلخانه با سوددهی بالا بسیارند، مهم این است که ببینید با توجه به شرایطی که دارید، بهترین کشت گلخانه شما چیست. به طور حتم نمی شود گفت که فلان محصول بسیار پررونق است. اما تعدادی هستند که با در نظر گرفتن شرایط عمومی و متوسطی که تقریباً برای همه وجود دارد. می توان گفت سودآوررترین محصولات گلخانه ای هستند و کشت آنها پررونق خواهد بود.

 چه محصولاتی می توان تولید کرد؟

محصولات مختلفی قابلیت کشت در گلخانه دارند. برای پرورش محصولات گل خانه ای، میتوانید چندین محصول مختلف مانند انواع گل و گیاه مثل رز هلندی، نشا، انواع میوه و سایر محصولات را تولید کرد. در این مقاله به سودآورترین محصولات گل خانه ای اشاره خواهیم کرد.

افزایش درآمد از فروش محصول

در نظر داشته باشید با اینکه کیفیت و ظاهر محصول بسیار مهم است. اما به تنهایی نمیتواند درآمد فروش محصول گلخانه ای شما را چند برابر کند. در کنار آن اقدامات دیگر وجود دارد که انجام دادن آنها میتواند حتی درآمد شما را چند برابر کند. این کارها بیشتر مربوط به بازاریابی محصول شما است تا نحوه کشت و پرورش آن.

نحوه عرضه محصول به بازار

باید همانقدر که محصول خود را ارزشمند میدانید و برای رشد آن تلاش کرده اید، همان میزان ارزش را به مشتری و مصرف کننده نشان دهید. نمیتوانید همانگونه که محصولات کم ارزش خودرا بسته بندی و حمل میکنید، به همانگونه با محصولات ارزشمند خود رفتار کنید. اگر با کیفیت ترین موز ها را در بسته بندی های نامناسب قرار دهید. قطعا مصرف کننده آنطور که باید به آن اشتیاق و توجه نشان نخواهد داد. اگر از این کار سررشته ای ندارید میتوانید از متخصصان این حرفه مشاوره بگیرید

انتخاب بازار مناسب

فرض کنید شما فروشنده‌ی الماس هستید. می دانید که کالای قیمتی و بسیار ارزشمندی را همراه خود دارید و به مشتری عرضه می کنید. این درست است که سطح کیفیت شما درجه یک است و بهترین کالا را ارائه میکنید، اما آیا از همه انتظار دارید ارزش کالای شما را درک کنند؟! قطعا نه!!! حتی اگر الماس هم بفروشید، باز عده‌ای ارزش آنرا زیر سوال خواهد برد. عده‌ای هم توان پرداخت بهایِ الماس را ندارند و نمیتوانند آنرا داشته باشند.


مثال فروختن الماس دقیقا مثل فروش محصولات سودآور گل خانه ای شماست. محصولات با کیفیت و خوش ظاهری که با میوه های معمولی تفاوت بسیاری دارند. اگر بخواهید به هر جایی بروید و بخواهید به هرکس محصول بفروشید، قطعا نتیجه مطلوب را برای شما به همراه نخواهد داشت. باید متناسب با کیفیت و نوع عرضه محصول، آنرا در جای مناسبی در معرض دید مصرف کننده قرار دهید. به عنوان مثال میدان میوه و تره‌بار نمیتواند مکان مناسبی برای محصولات خاص گل خانه ای باشد.

1-تولید شاخه های بریده گل زینتی

درآمد گلخانه گل میتواند بسیار مناسب باشد و گلها از سودآورترین محصول گلخانه ای هستند. همانطور که می دانید، گل های در موقعیت های مختلفی کاربرد دارند و در هر زمان از سال، بازار خود را دارد. به همین سبب گل ها از بهترین محصولات گلخانه و از سودآورترین محصولات گل خانه ای هستند. به علاوه، گل طرفداران بین المللی دارد و این بدین معنی است که، از بهترین محصولات گل خانه برای صادارت و فروش است.

این عوامل سبب تبدیل آن به یکی از پرسودترین محصولات گلخانه ای شده است. گل های زینتی که کشت و فروش آنها درآمد گلخانه شما را افزایش می دهند عبارتند از:. جعفری، مریم گلی، مارگاریت، گازانیا، داوودی، انواع رز، ساناز هفت رنگ، انواع درختچه و…. نکته ای که قابل توجه است، این است که اگر شما مستقیم محصول را به دست مصرف کننده نرسانید. متأسفانه سود اصلی نصیب دلالان خواهد شد و شما فقط سهم اندکی از آنرا بدست خواهید آورد.


نکته ی دیگر ساخت گل خانه است که بتوان در آن گل و گیاهان زینتی پرورش داد. هزینه ی پرورش و نگهداری گل های زینتی بالا است و ناچارید تا مبالغ زیادی را برای تجهیزات بپردازید؛ که با سود بالایی که این گلها دارند و فروش مناسب جبران خواهد شد. امکان نگهداری گل ها برای مدت زمان طولانی وجود ندارد، پس قبل از برداشت گلها یا حتی قبل از کاشت!! باید بازار هدف خود را مشخص کنید.

پرورش گل های زینتی در گلخانه-نهال رویش

پرورش گل های زینتی در گلخانه

2-کشت قارچ در گلخانه

یکی دیگر از پرسودترین محصولات گل خانه ای «قارچ» است. قارچ محصولی است که به سرمایه اولیه زیادی برای نگهداری نیاز ندارد و با هزینه ای کمتر از 20 میلیون تومان و دو سالن گلخانه می توانید کسب و کار خود را راه بیندازید. انواع مختلفی از قارچ خوراکی را می توانید پرورش دهید و کسب سود کنید.
فضا برای صادرات این محصول نیز مناسب است و میتوانید آنرا به کشور های حوزه خلیج فارس مانند امارات، قطر، کویت، عربستان و یا حتی روسیه صادر کنید.

پرورش قارچ در گلخانه-نهال رویش

پرورش قارچ در گلخانه-نهال رویش

3-کشت توت فرنگی در گلخانه

توت فرنگی نیز از سودآورترین محصولات گلخانه ای است. توت فرنگی یکی دیگر از میوه های گران قیمت و از پرسودترین محصولات گلخانه ای است که علاوه برتقاضای زیاد در بازار، قیمت بالایی هم دارد و از حاشیه سود مناسبی برخوردار است. در زمان گذشته اینگونه نبود، اما با پیشرفت و افزایش سطح رفاه عمومی جامعه، تقاضای خارج از فصل برای میوه خوشمزه توت فرنگی افزایش یافت و طبیعتا سود کشت توت فرنگی در گلخانه بر اثر این اتفاق افزایش یافت.

در گل خانه می توان 1.5 برابر کشت آزاد و زمین های کشاورزی توت فرنگی کشت کرد. باید سیستم تهویه مناسب و فضای خوبی برای توت فرنگی های خود تهیه کنید؛ زیرا توت فرنگی میوه ی حساسی است و نسبت به تغییرات سریعاً واکنش نشان می دهد.
پرورش توت فرنگی در گل خانه‌ با متراژ پایین توجیه اقتصادی ندارد و به صرفه نخواهد بود و باید در متراژ های بالا توت فرنگی کشت کنید.

کشت توت فرنگی در گلخانه-نهال رویش

کشت توت فرنگی در گلخانه-نهال رویش

4-کشت زعفران در گلخانه

همانطور که همه میدانید، زعفران گیاهی بسیار با‌ارزش و خاصی است. کشور ایران در قرن 21 بزرگترین صادر کننده زعفران است، به طوری که 90 درصد زعفران دنیا را ایران صادر می کند؛ پس زعفران از سودآورترین محصولات گل خانه ای است. نه تنها در ایران، بلکه در تمام دنیا زعفران گرانبها ترین ادویه است. زعفران تنها به 6 بار آبیاری در سال نیاز دارد. برخلاف توت فرنگی، کشت زعفران نیاز به زمین های چند هکتاری ندارد و می توانید با یک سالن گلخانه به کشت زعفران بپردازید. می توانید حتی با استفاده از کشت هیدروپونیک محصول پرورش دهید. زعفران در طول سال تنها یکبار برداشت می شود؛ با این حال دارای سود سرشاری است.

پرورش زعفران در گلخانه-پرسودترین محصولات گلخانه ای-نهال رویش

5-کشت خیار در گلخانه

خیار گل خانه ای به دلیل اینکه هم به عنوان یک میوه‌ی مجلسی مصرف می شود و هم در انواع سالاد استفاده می شود، میزان تقاضای آن توسط مردم بالا است؛ پس یکی دیگر از محصولات پر سود برای پرورش در گلخانه، خیار است. درآمد گلخانه خیار به قدری هست که بین لیست پرسودترین محصولات برای کشت در گلخانه قرار بگیرد.

کشت خیار گلخانه در گلخانه-نهال رویش

6 و 7-کشت سبزیجات و گیاهان دارویی در گلخانه

کشت سبزیجات و گیاهان دارویی نیز، سود خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد و از پرسودترین محصولات کشاورزی هستند. پرورش گیاهان گل خانه ای برای روحیه شما نیز میتواند بسیار عالی باشد. بیشتر سبزی های برگ دار به یک شکل رشد می کنند و به دلیل استفاده در انواع سالاد، طرفداران خاص خود را دارند. حتما قبل از شروع به کار، اطلاعات خود را درباره آنها کامل کنید تا در حین کار به مشکل نخورید.

می توانید سبزیجات و گیاهان را در یک فضا کشت کنید و باهم پرورش دهید. در کنار محصولات اصلی خود، می توانید سبزیجات کوچکی مانند گشنیز، جعفری، پیازچه و… نیز پرورش دهید تا سود کار خود را افزایش دهید. حتی می توانید با کمی تحقیق در بازار هدف خود، پرسودترین گیاهان دارویی گلخانه ای را شناسایی کنید و سودآورترین کشت گلخانه ای ممکن را داشته باشید.

8-کشت فلفل دلمه ای در گلخانه

فلفل دلمه ای گل خانه ای نیز محصولی است که درآمد خوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. با اینکه فلفل سبز یکی از پرسودترین محصولات گلخانه ای است، نیاز به فضای بزرگی ندارد تا رشد و پرورش یابد و در فضایی به ابعاد یک جعبه موز هم میتوانید فلفل دلمه ای بکارید.

پرورش فلفل دلمه ای در گلخانه-پرسودترین محصولات گلخانه ای-نهال رویش

برای تهیه و خرید محصولات و تجهیزات گلخانه ای مانند بست و اتصالات گلخانه ای، می توانید به فروشگاه نهال رویش مراجعه کنید.چه محصولاتی می توان در گلخانه پرورش داد؟

با توجه به صرفه اقتصادی و در نظر گرفتن شرایط برای شما، اکثر محصولات کشاورزی مانند انواع میوه و انواع گیاه را می توان در گلخانه پرورش دادمیزان سود از گلخانه به چه عواملی بستگی دارد؟

تنها ارزش محصول تولیدی برای رسیدن به درآمد گل خانه ملاک نیست. نحوه ی بسته بندی و ارائه محصول، بازار هدف، قیمت گذاری و… در میزان درآمد گل خانه شما تأثیر گذار هستند.

شرکت صنعت گستر عطاملک جوین (SGAJ) :

سازنده ماشین آلات و ادوات خاص کشاورزی مدرن ترین دستگاه های تسطیح اراضی اسکریپر و لولر لیزری انواع چیزل پیلر، تریلی کود پاش دامی، انواع سمپاش، انواع روتیواتور افست باغی، زراعی و…
فروش فرستنده ها و سیستم های لیزری و ماهواره ای در صنعت کشاورزی
نظر
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟ مکالمه را شروع کنید