کشاورزی پایدار | نقش مکانیزاسیون در پایداری کشاورزی
لوگو شرکت صنعت گستر عطاملک جوین sgajco

کشاورزی پایدار | نقش مکانیزاسیون در پایداری کشاورزی

اهمیت ماشین آلات و ابزارها در کشاورزی پایدار

اطمینان از پایداری تولید محصولات کشاورزی و مواد غذایی در مرکز کار فائو قرار دارد. در این راستا ، مکانیزاسیون پایدار نقش فزاینده ای ایفا می کند. در اصل ، مکانیزاسیون پایدار عبارت است از معرفی ماشین آلات مناسب به کشاورزان. تا اطمینان حاصل شود که تولیدات کشاورزی آنها نه تنها از نظر زیست محیطی پایدارتر است. بلکه در رشد محصولات نیز کارآمدتر است. 

مکانیزاسیون کشاورزی پایدار به همه فن آوری های کشاورزی و فرآوری از ابزارهای دستی اولیه تا تجهیزات موتوری اشاره دارد. این فقط جنبه های فنی کشاورزی را بررسی نمی کند. بلکه تأثیر ابزارها را بر خروجی کشاورزان از تولید محصولات در زنجیره ارزش تا محصولات قابل فروش در نظر می گیرد. و به نوبه خود ، تأثیر آن بر درآمد کشاورز.


کشاورزی پایدار | نقش مکانیزاسیون در پایداری کشاورزی شرکت صنعت گستر عطاملک جوین

FAO با شرکای خود رویکردی عملی در جهت ارتقای مکانیزاسیون پایدار با ارائه آموزش به کشاورزان در مورد استفاده از ابزارها . تجهیزات و ماشین آلات مناسب و شیوه های کشاورزی سازگار با محیط زیست اتخاذ کرده است. FAO همچنین با دولت ها ، ارائه دهندگان خدمات و سازمان های کشاورز همکاری می کند. تا استراتژی هایی را برای پیاده سازی مکانیزاسیون پایدار در سطح محلی ایجاد کند. علاوه بر این ، FAO کنترل کیفی را بر روی ابزارهای ارائه شده به کشاورزان برای اطمینان از مناسب بودن ، ایمن و با دوام بودن آنها ارائه می دهد. با ایجاد مشارکت با دولت ها و بخش خصوصی ، FAO اطمینان می دهد که اطلاعات مکانیزاسیون پایدار در همه سطوح ، از بازیگران دولتی گرفته تا خود کشاورزان ، منتشر می شود. 


نگاه جامع به پایداری

مکانیزاسیون پایدار کشاورزی یک دیدگاه جامع در مورد کشاورزی دارد. این به پایداری در زمینه های فنی ، زیست محیطی و اقتصادی نگاه می کند. مکانیزاسیون با اطمینان از این که ابزارهای کشاورزی از نظر زیست محیطی مناسب ، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه ، با شرایط محلی سازگار هستند. و از نظر تغییر الگوهای آب و هوایی و آب و هوا مقاوم هستند. به دنبال برداشت بیشتر و بهتر و افزایش درآمد یا مشاغل جدید برای کشاورزان است. 


حرکت از کشاورزی معیشتی

با افزایش خروجی های برداشت. مکانیزاسیون به این معناست که پرورش دهندگان می توانند از کشاورزی معیشتی به کشاورزی بازار محور حرکت کنند. این به نوبه خود برای جوانان روستایی جذاب است. که به طور فزاینده ای در محیط های شهری به دنبال کار می گردند تا در زمینه ها. با سهولت و کاهش نیروی کار سخت کشاورزی ، مکانیزاسیون می تواند خروجی های بالاتری را بدون توجه به سن ، جنسیت و رفاه جسمانی کشاورز تضمین کند.

همچنین می تواند کمبود نیروی کار را برطرف کند. زمان عملیات کشاورزی را بهبود بخشد. استفاده بهینه از منابع را تضمین کند. دسترسی به بازار را با اجازه دادن به کشاورزان برای فروش بیشتر از محصولات خام افزایش داده. و در کاهش آسیب های زیست محیطی مانند تخریب خاک کمک کند. ماشین آلات می توانند شیوه های بهتری مانند کاهش خاکورزی و کشت متقابل ، عمل کاشت انواع مختلف محصولات (به عنوان مثالحبوبات / غلات) در یک زمینه که به طور همزمان رشد می کنند و در رشد خود مکمل یکدیگر هستند. شیوه های چرخشی و بین کشت ، خطر آفات ، تخریب خاک و اثرات شرایط نامساعد آب و هوایی را کاهش می دهد.


تشدید بدون تخریب

با افزایش جمعیت زمین ، تقاضای بیشتری برای محصولات کشاورزی وجود دارد. در عین حال ، این سیاره به دلیل بهره برداری از منابع طبیعی و افزایش اثرات تغییرات آب و هوایی با چالش های جدی روبرو است. تعیین ماشین آلات و ابزارهای مناسب برای زنجیره تولید کشاورزی برای افزایش تولیدات به صورت پایدار حیاتی است. ماشین آلات با دقت انتخاب شده می توانند به کشت و برداشت محصولات با کمترین و بدون هیچ گونه اختلال در خاک بپردازند. اطمینان حاصل کنند که سطح خاک توسط پوشش ارگانیک محافظت می شود. مدیریت تناوب زراعی برای افزایش سلامت خاک و حفظ مواد مغذی محصول.  


تناسب ابزارها با نیازها

نوع و اندازه ماشین آلات در دسترس کشاورزان نیز بسیار مهم است. ابتکارات گذشته که بیشتر با ماشین آلات اهدایی یا یارانه ای کار می کردند تا ماشین آلاتی که مناسب ترین شرایط بودند. اغلب ناپایدار بودند زیرا خدمات تعمیر یا قطعات جایگزین اغلب در دسترس نبود. در ابتدا ارزان ، این راه حل بی جهت گران شد زیرا این ماشین ها ، هنگامی که خراب شدند ، به قبرستان های مملو از تراکتور و تجهیزات رسیدند که قابل تعمیر نیستند. و به جای آنها باید دستگاههای جدید خریداری شود.

برای مواردی از این قبیل ضروری است که قبل از اجرای آن یک استراتژی مکانیزه پایدار به خوبی تعریف شده باشد. در دسامبر 2016 ، FAO با سازمانهای همکار محلی و بین المللی دیدار کرد تا به ایجاد یک چارچوب مکانیزه پایدار برای آفریقا کمک کند.به این چارچوب بهترین شیوه ها و گزینه های استراتژی را ارائه می دهد که می توانند با شرایط محلی سازگار شوند ، عنصری مهم در حصول اطمینان از موفقیت آن. 


مکانیزاسیون پایدار: وسیله ای برای رسیدن به هدف

اطمینان از دسترسی کشاورزان به ماشین آلات و ابزار مناسب برای شیوه های کشاورزی آنها برای پایداری کشاورزی بسیار مهم است. FAO با شرکای بخش خصوصی ، دولت ها و کشاورزان برای ایجاد و ترویج فرصت های مکانیزه پایدار همکاری می کند. در این نشریه می توانید در مورد کار FAO در مورد مکانیزاسیون کشاورزی پایدار در آفریقای جنوبی صحرا بخوانید .


شرکت صنعت گستر عطاملک جوین (SGAJ) :

سازنده ماشین آلات و ادوات خاص کشاورزی مدرن ترین دستگاه های تسطیح اراضی اسکریپر و لولر لیزری انواع چیزل پیلر، تریلی کود پاش دامی، انواع سمپاش، انواع روتیواتور افست باغی، زراعی و…
فروش فرستنده ها و سیستم های لیزری و ماهواره ای در صنعت کشاورزی
نظر
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.